Türkiye Waldorf Girişimleri Buluşması Gerçekleşti

yazan ESDD

ESDD’nin düzenlediği, organizasyonu ve koordinasyonunu Pınar Anıl Hacaloğlu ve Sıdıka Çalışkan Kayaöz’ün üstlendiği İzmir’deki bu toplantıya, davetimiz üzerine İngiltere’den erken çocukluk eğitmen eğitimcisi Janet Klaar ile  Hamburg’dan Euritmi doçentimiz Roberto Pellacini de katıldı. Doçentlerimize ve okullarının kapılarını bize mekan olarak açan Özel İzmir Bilim İlk ve Ortaokulu’na destekleri için teşekkür ediyoruz.

Bu ilk ülke toplantımıza katılan aşağıdaki  Waldorf Pedagojisi’nden esinlenen oyun grubu ve yuva oluşumlarına;

  • Bodrum’dan İmece Oyun Grubu: Duygu Gümüş ve Burcu Gelegen, Selva Bayyurt
  • Bodrum’dan Home-Schooling: Melania Gil de Sagredo ve Zeynep Yıldız
    Eskişehir’den Oyun Grubu İnisiyatifi: Özgür Borand Koç
  • İstanbul’dan Nisan İmece Oyun Grubu: Ömer Özkan, Enita Nurkic ve Hande Başaran
  • İzmir’den YAKA Oyun Grubu: Pınar Anıl Hacaloğlu, Ayşe Melodi Hassan, Gamze Coate, Raja Jabali

çok teşekkür ediyoruz. Aramızda olmasını çok arzu ettiğimiz Alanya inisiyatifinin katılmaması bir eksiklikti.

Toplantı sırasında hiç durmadan ardıl çeviri ve fısıltı çevirisi yapan Mustafa Fatih Bakır’a (İngilizce), Özge Somersan’a (İngilizce) ve Ayla Sabine Sevim-Uhri’ye (Almanca) de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu toplantının gerçekleşmesinde katkıda bulunan ve  sürekli destek veren Gülden Gener, Ayşegül Burçoğlu ve yemeklerimizi hazırlayan Selim Göker’e şükran borçluyuz. Güzelbahçe Cem Evi’nin yemek ve aşure bağışı için çok teşekkür ediyor en derin saygı ve sevgilerimizi  sunuyoruz.

Eğitim Sanatı Dostları Derneği adına katılan Tarhan Onur, Pınar Anıl Hacaloğlu, Birgül Taştan Meriç, Derya Şimşek, Selda Çiler Kocadağ, Sinem Arslan ve Bilge Aksoy’a çabalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Bunlara da göz atın